dzieci

 

 

 

Włóczykij

Wypoczywaj z nami !

1-DNIOWA WYCIECZKA DO KRAKOWA

Przyjazd do Krakowa, spacer Drogą Królewską: brama i ulica Floriańską, Rynek Główny – Kościół Mariacki i Sukiennice, Pomnik Adama Mickiewicza, oraz ulice Grodzką i Kanoniczą do Zamku Królewskiego na Wawelu.

Obiad.

Wizyta w Ciuciu Cukier Artist - pokaz produkcji, degustacja ciepłego cukierka oraz warsztaty karmelarskie lub przejazd do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema – zwiedzanie z przewodnikiem.

 

Cena: 149 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: opłatę za wstępy, obiad, opiekę pilota, ubezpieczenie.

1-DNIOWA WYCIECZKA DO KSIĄŻA

Przyjazd do Książa – zwiedzanie Zamku i Palmiarni. Książ to jeden z największych zamków w Polsce. Tak monumentalny i pięknie położony kompleks architektoniczny jest wyjątkowy w skali całej Europy. Odkryj miejsce spotkań koronowanych głów, w którym historia arystokratycznego rodu von Hochberg przeplata się z tajemnicami II Wojny Światowej. Zamek Książ jest jednym z największych zamków w Polsce i Europie i jednocześnie największym zamkiem na Dolnym Śląsku.

Obiad.

Cena: 179 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: opłatę za wstępy, obiad, opiekę pilota, przewodnika, ubezpieczenie.

WYCIECZKI 1-DNIOWE

1-DNIOWA WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Przyjazd do Wrocławia, spacer po mieście: Starówka, średniowieczny ratusz, wrocławskie kamieniczki, które reprezentują większość znanych w Polsce stylów architektonicznych, Bazylika św. Elżbiety Węgierskiej, Uniwersytet Wrocławski, Zakład Narodowy im. Ossolińskich czyli Ossolineum, Kościół św. Klary i św. Jadwigi, plac Nowy Targ, kościoła pod wezwaniem św. Marii Magdaleny.

Obiad.

Przejazd do zoo - jednej z najpopularniejszych atrakcji miasta nad Odrą. Wrocławskie zoo jest najstarszym i największym pod względem liczby znajdujących się tam zwierząt ogrodem zoologicznym w Polsce. Wizyta w Ogrodzie Japońskim.

Cena: 229 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: opłatę za wstępy, obiad, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie.

1-DNIOWA WYCIECZKA NA ŚLĄSK

Przyjazd do Chorzowa. Zwiedzanie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Posiada on bardzo dużą powierzchnię pawilonów dostępnych dla zwiedzających, co umożliwia mieszkańcom naszego regionu zwiedzania również w okresie zimowym. Wszystkie pawilony na terenie ogrodu posiadają podjazdy i barierki umożliwiające zwiedzenie wszystkich pawilonów przez osoby niepełnosprawne.

Obiad.

Przejazd do Pszczyny – zwiedzanie Zamku: wnętrza, Zbrojownia i Stajnie. Zamek w Pszczynie jest chyba najpiękniejszą rezydencją w Śląskiem i jedną z największych atrakcji województwa.

Cena: 209 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: opłatę za wstępy, obiad, opiekę pilota, ubezpieczenie.

1-DNIOWA WYCIECZKA DO ŁODZI

Przyjazd do Łodzi. Spacer po mieście, zwiedzanie Muzeum Kinematografii. Muzeum Kinematografii w Łodzi jest jedynym w Polsce, chroniącym zabytki z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej. Muzeum zajmuje nie tylko pałac (dawna rezydencja fabrykanta Karola Scheiblera), lecz również okazały budynek przylegającej doń dawnej wozowni (dziś wyposażone w aparaturę projekcyjną najnowszej generacji kino z kameralną widownią na około 70 miejsc) oraz niegdysiejszej stajni,

Obiad.

Wizyta w Muzeum Fabryki. Manufaktura istnieje od 2006 r. i jest najważniejszym punktem na turystycznej raz rozrywkowej mapie Łodzi.

Cena: 149 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: opłatę za wstępy, obiad, opiekę pilota, ubezpieczenie.

1-DNIOWA WYCIECZKA DO POZNANIA

Przyjazd do Poznania. Spacer z przewodnikiem trasą królewską – Ratusz (o 12:00 koziołki), kościół św. Stanisława Biskupa (fara) wraz z Kolegium Jezuickim, Zamek Królewski, Pręgierz, Studzienka Bamberki, Muzeum Narodowe, pałac Górków.

Obiad.

Przejazd do Biskupina - Rezerwat archeologiczny w Biskupinie jest jednym z największych w Europie. Dzięki swojej wyjątkowej wartości dla dziedzictwa kulturowego Polski został uznany za Pomnik Historii. Obejmuje on obszar około 38 ha z licznymi śladami dawnego osadnictwa, od epoki kamienia po wczesne średniowiecze. Przejazd Żnińską Kolejką Wąskotorową.

Cena: 169 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: opłatę za wstępy, obiad, opiekę pilota - przewodnika, ubezpieczenie.

1-DNIOWA WYCIECZKA DO TOKARNI

Wizyta w Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni powołano w 1976 roku, a zaczęło funkcjonować od 1977 roku. Jest realizacją założeń naukowych etnografa i znawcy tradycyjnej kultury ludowej profesora Romana Reinfussa. Jego zamierzeniem było odtworzenie typowego układu osadniczego wiosek z różnych subregionów Kielecczyzny: Gór Świętokrzyskich, Wyżyny Krakowsko Częstochowskiej, Wyżyny Sandomierskiej i Niecki Nidziańskiej.

Obiad.

Przejazd „Kolejką świętokrzyską” z Huty Szklanej do Świętego Krzyża.

Cena: 159 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: opłatę za wstępy, obiad, opiekę pilota, ubezpieczenie.

1-DNIOWA WYCIECZKA DO GNIEZNA

Przyjazd do Gniezna – spacer po mieście z przewodnikiem: Wzgórze Lecha - gotycka Katedra, w której to znajdują się najstarsze i najcenniejsze zabytki; drzwi gnieźnieńskie.

Obiad.

Wizyta w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Posiada zbiory archeologiczne, sztuki, historyczne i archiwalne; prowadzi działalność naukowo-badawczą, wydawniczą oraz edukacyjną w ramach lekcji muzealnych. Obok systematycznie wzbogacanych o nowe eksponaty wystaw stałych w muzeum organizuje się różnorodne, przekrojowe ekspozycje czasowe prezentujące zabytki od pradziejów, poprzez średniowiecze i czasy nowożytne, aż po współczesność.

Cena: 149 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: opłatę za wstępy, obiad, opiekę pilota - przewodnika, ubezpieczenie.

1-DNIOWA WYCIECZKA DO TORUNIA

Przyjazd do Torunia. Spacer po mieście z przewodnikiem - Brama i barbakan Starotoruński - Łuk Cezara - Ekonomia - Kościół Mariacki, Rynek Staromiejski (Ratusz Staromiejski*, Dwór Artusa*, Kościół Ducha św., Kamienica Pod Gwiazdą*, gospoda flisacza, pomnik Kopernika, Flisak) - Dom Kopernika - Krzywa Wieża - Mury obronne - Bramy miejskie - Droga Królewska - Katedra Świętojańska.

Obiad.

Wizyta w Muzeum Żywego Piernika. Nie jest to tradycyjne muzeum, w którym ogląda się eksponaty w szklanych gablotach. To swoiste teatrum, w którym goście biorą udział w interaktywnym pokazie, prowadzonym przez, doświadczonych w swych fachu, animatorów. Dzięki temu poznawanie historii staje się prawdziwą przygodą!

Cena: 149 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: opłatę za wstępy, obiad, opiekę pilota - przewodnika, ubezpieczenie.

1-DNIOWA WYCIECZKA DO OPOLA

Przyjazd do Muzeum Wsi Opolskiej. Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu powołano 14.11.1961 r. a otwarto dla zwiedzających 23.09.1970 r. Na ekspozycji plenerowej znajdowało się wówczas 15 obiektów architektonicznych. Do dnia dzisiejszego odbudowano 49 drewnianych budynków. Zgromadzone w Muzeum budynki prezentowane są w pełnym kontekście architektonicznym jako reprezentatywne dla regionu Opolszczyzny, z uwzględnieniem okresów historycznych i statusu społecznoekonomicznego.

Obiad.

Przejazd do Zamku w Mosznej. O Mosznej krąży wiele legend i w każdej z nich tkwi ziarnko prawdy. Zawiła jest również historia powstania budowli, która zawdzięcza swój ostateczny kształt rozciągniętym na kolejne stulecia etapom prac. 

Cena: 199 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: opłatę za wstępy, obiad, opiekę pilota, ubezpieczenie.

1-DNIOWA WYCIECZKA DO PIEKAR ŚLĄSKICH

Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Radzionkowa, do Muzeum Chleba: „od ziarenka do bochenka” - historia chleba – warsztaty z ciastem – zwiedzanie muzeum z przewodnikiem – odbiór własnych wypieków.

Spacer po mieście, obiad.

Powrót w godzinach popołudniowych.

Cena: 149 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: bilety wstępu do muzeum, obiad, opiekę pilota, ubezpieczenie.

1-DNIOWA WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

Przyjazd do Sandomierza zwanego Małym Rzymem. Po drodze zobaczymy słynne sandomierskie sady. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym: Katedra - Brama Opatowska - Ratusza - Ucho Igielne - Wąwóz Piszczele - Kościół św. Jakuba, Klasztor Dominikanów – Zamek - spacer po rynku.

Obiad.

Następnie rejs statkiem po najdłuższej rzece w Polsce, z pięknym widokiem na okoliczne walory przyrodnicze.

Cena: 149 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem, obiad, opiekę przewodnika miejscowego, ubezpieczenie.

1-DNIOWA WYCIECZKA DO SZCZECINA

Przyjazd do Szczecina. Spacer po mieście z przewodnikiem – Wały Chrobrego - Odbywa się tu wiele imprez między innymi Dni Morza czy Zlot Żaglowców, Baszta Siedmiu Płaszczy, Zamek książąt Pomorskich, Rynek Sienny, Ratusz Staromiejski, kościół pofranciszkański św. Jana Ewangelisty, katedra św. Jakuba, kościół św. Piotra i Pawła.

Obiad.

Warsztaty w Szczecińskiej manufakturze Twórcza Cytrynka. Warsztaty prowadzone są przez osoby z przygotowaniem pedagogicznym, obdarzone pasją, kreatywnością, wrażliwością i nieograniczoną pomysłowością.

Cena: 149 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: opłatę za wstępy, obiad, opiekę pilota - przewodnika, ubezpieczenie.

1-DNIOWA WYCIECZKA DO ŁAŃCUTA

Przyjazd do Łańcuta. Zwiedzanie zamku w Łańcucie. Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych rodziny Potockich. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Obiad.

Następnie zwiedzanie Muzeum Gorzelnictwa „Polmos”, wraz z degustacją alkoholi, w szczególności Rosolisów, z których niegdyś słynęła fabryka.

Cena: 229 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: wstęp do zwiedzanych obiektów, opiekę przewodnika w Zamku, opiekę pilota-przewodnika, obiad, ubezpieczenie.

1-DNIOWA WYCIECZKA DO LUBLINA

Przyjazd do Lublina, zwiedzanie zabytków Starego Miasta z przewodnikiem – Wzgórze Zamkowe – Brama Grodzka – ulica Grodzka – Plan Farny – kamienice otaczające rynek – Trybunał – Brama Krakowska.

Obiad.

Przejazd do Państwowego Muzeum na Majdanku - niegdyś obozu koncentracyjnego, a dzisiaj miejsca pamięci i muzeum. Na częściowo zachowanym terenie byłego obozu koncentracyjnego znajduje się 70 obiektów historycznych z lat 1941–1944 usytuowanych w dawnej części administracyjnej obozu, na obszarze pól więźniarskich, w części gospodarczej.

Cena: 79 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: bilety wstępu, obiad, ubezpieczenie, opiekę miejscowego przewodnika.

1-DNIOWA WYCIECZKA DO ZALIPIA

Przyjazd do Zalipia – słynnej Malowanej Wsi. Wieś słynąca ze zdobienia domów malunkami na ścianach i piecach oraz kwiatami z bibuły, wycinkami i pająkami ze słomy. Prace zalipiańskich artystek można podziwiać m.in. w Zagrodzie Felicji Curyłowej, która stanowi obecnie filię Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz w Domu Malarek w Zalipiu powstałym w roku 1978. Dom Malarek – miejscowy ośrodek pracy twórczej, gdzie prowadzone są warsztaty plastyczne.

Obiad.

Cena: 149 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: bilety wstępu do Zagrody Felicji Curyłowej, warsztaty plastyczne, obiad, opiekę pilota, ubezpieczenie.

1-DNIOWA WYCIECZKA NA MAZURY

Przyjazd do Spytkowa, gdzie znajduje się najsłynniejsze na Ziemiach Mazurskich Muzeum Indian Ameryki Północnej, gdzie w stuletnim kamiennym, mazurskim obiekcie prezentujemy swoją kolekcję oryginalnego indiańskiego rękodzieła, strojów, broni, przedmiotów obrzędowych, zabawek itd. oraz plenerowego modelu Indiańskiej Wioski lub Chlebowy Domek na Mazurach, gdzie prowadzone są warsztaty „od ziarenka do bochenka”.

Następnie przejazd do Zagrody żubrów w Wolisku. W zagrodzie znajdują się budowle, z których można obserwować zwierzęta. W Puszczy Boreckiej żyje ok. 80 sztuk żubrów.

Obiad.

Cena: 149 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: bilety wstępu do wioski indiańskiej lub domku chlebowego, warsztaty, obiad, opiekę pilota, bilet wstępu do zagrody żubrów, opiekę pracownika zagrody, ubezpieczenie.

1-DNIOWA WYCIECZKA DO OJCOWA

Zwiedzanie dziedzińca w Pieskowej Skale, ogrodu zamkowego, kaplicy „Na Wodzie”. Maczuga Herkulesa, ruiny Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie, spacer Doliną Prądnika pod Bramę Krakowską, Rękawicę, Skały Panieńskie; Źródełko Miłości.

Obiad.

Cena: 119 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: bilety wstępu, obiad, opiekę przewodnika, ubezpieczenie.

1-DNIOWA WYCIECZKA DO LICHENIA

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski jest ośrodkiem kultu maryjnego o znaczeniu ogólnopolskim i międzynarodowym, a tradycja pielgrzymowania sięga połowy XIX stulecia. Pierwsze objawienia Maryjne w okolicy Lichenia miały miejsce w Lesie Grąblińskim. Kościół św. Doroty przez 150 lat był głównym kościołem sanktuarium. Ważnym elementem jest również źródełko z cudowną wodą.

Obiad.

Cena: 109 zł (minimum 30 osób)

Cena zawiera: obiad, opiekę przewodnika, ubezpieczenie.

Kilka słów o nas:

"Podróże kształcą" - ta maksyma przyświeca naszej pracy.

Projekt Włóczykij powstał jako naturalny etap w rozwoju firmy Małopolskie Centrum Profilaktyki

W branży edukacyjnej / szkoleniowej / doradczej funkcjonujemy z powodzeniem od ponad 10 lat.

Nasze interdyscyplinarne podejście do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności skłania nas do poszukiwania i rozwijania sposobów atrakcyjnego jej przekazania. Włóczykij to nasza propozycja połączenia ciekawego wyjazdu i możliwości nabycia nowych kompetencji oraz poszerzenia horyzontów.

KONTAKT:

Włóczykij

ul. Zakopiańska 58 30-418 Kraków

tel. 12*307 03 00

fax 12*341 52 89

[email protected]

 

 

 

 

1-DNIOWA WYCIECZKA NA MAZURY

Przyjazd do Mrągowa, do słynnego Miasteczka Westernowego.

Pierwsza część to Wioska Indiańska: strzelanie z łuku – rzut długą strzałą, spotkanie na temat kultury Indian, wspólny taniec przy bębenku, możliwość korzystania z indiańskiego sklepiku.

Część druga to miasteczko westernowe: zwiedzanie miasteczka z animatorem, pokaz tańca country, nauka tańca country, scenka rodzajowa rodem z Dzikiego Zachodu, mini zoo.

Przejazd do Mikołajek, zwanych perełką Mazur. Spacer po mieście – pomnik króla Sielawa – obiad na promenadzie nad Jeziorem Mikołajskim.

Cena:  149 zł  (minimum 30 osób)

Cena zawiera: bilety wstępu do Miasteczka Westernowego, obiad, opiekę pilota - przewodnika, ubezpieczenie.

1-DNIOWA WYCIECZKA PUŁAW I NAŁĘCZOWA

Przyjazd do Puław – zwiedzanie Pałacu Czartoryskich. Pałac otacza park krajobrazowy, założony przez księżnę Izabelę. W parku znajduje się wiele zabytkowych budowli, m.in. Świątynia Sybilli, Domek Gotycki, Pałac Marynki, Domek Grecki, Domek Żółty, Altana Chińska, Brama Rzymska, marmurowy sarkofag oraz rzeźba przedstawiająca Tankreda i Kloryndę.

Obiad.

Przejazd do Nałęczowa – spacer po Parku Zdrojowym. Wizyta w Pijalni Wód Mineralnych.

Cena:  149 zł  (minimum 30 osób)

Cena zawiera: bilety wstępu, obiad, opiekę przewodnika, ubezpieczenie.